vistar
07 بهمن 1401 - 18:39

امام جمعه اراک: ملت جنایت‌ها و خیانت‌های خاندان پهلوی را فراموش نکرده است

امام جمعه اراک با بیان اینکه ملت جنایت‌ها و خیانت‌های خاندان پهلوی را فراموش نکرده است، گفت: ''خاندان پهلوی'' کارنامه سیاه و سراسر خیانت در ایران دارد.

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به دین مبین اسلام، اظهار داشت: اسلام دین واقعی در عالم است و برای سعادت بشریت آمده است و انسان‌ها برای سربلندی و پیشرفت‌های بزرگ باید به خداوند اعتماد کند، خداوند راه درست و غلط را به انسان‌ها نشان داده و به آنها قدرت انتخاب داده است، بنابراین انسان خود مسئول سعادت و شقاوت خود است و افرادی که مسیر انحرافی را برگزینند در عذاب دردناک الهی گرفتار می‌شوند.

وی افزود: با توجه به شرایط کشور و حوادث اخیر باید ایام‌الله دهه فجر باشکوه‌تر برگزار شود و توجه به محتوای برنامه‌ها بیش از گذشته مدنظر باشد، شرایط کشور، قبل و بعد انقلاب تبیین گردد که پیش از کشور در چه وضعیتی قرار داشت و در طول 43 سال کشور چه جایگاهی در عرصه داخلی و بین‌المللی رسیده و چه پیشرفت‌هایی داشته است.

امام جمعه اراک تصریح کرد: جمعیت کشور قبل از انقلاب حدود 32 میلیون نفر بود و سطح سواد و اجتهاد در وضعیت نامطلوبی قرار داشت، سردمداران پهلوی با فساد و خیانت به مردم به ملت ایران پشت کردند و کارنامه سیاهی از خود برجا گذاشتند و ملت ایران با تشکیل انقلاب اسلامی نه بزرگ به خیانت‌ها و فسادهای پهلوی گفتند و برای همیشه آنها را از کشور بیرون کردند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: در دوران ننگین پهلوی با وجود فروش بالای نفت از سال 52 تا سال 57 به میزان 96 میلیون دلار، اما کشور در شرایط بسیار بدی قرار داشت و با محدودیت‌های بسیاری روبرو بود همچنین در زمینه‌های بهداشت و درمان نیز وابسته به آمریکا بود در حالی که پس از انقلاب تلاش بسیاری برای رفع محرومیت‌ها شد و امروز شرایط دگرگون شد هرچند کمبودهایی هنوز وجود دارد، اما حوزه بهداشت و درمان در این سال‌ها پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: رژیم پهلوی بدون اجازه آمریکایی‌ها اجازه کوچک‌ترین کار را نداشتند و نیروهای مسلح کاملا وابسته بودند، اما پس از انقلاب نیروهای مسلح مقتدری شکل گرفت که با وجود نقاط ضعف، نقاط قوت فراوانی دارند به طوری که حتی دشمنی که به دنبال انقلاب مخملی در کشور بود، سرش به سنگ خورد و ملت نیز در مقابل آنها ایستاد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه ملت امروز نیز در مقابل وکالت دادن به پهلوی می‌ایستند، عنوان کرد: غربی‌ها ملت ایران را نشناخته‌اند، این ملت از تحریم‌ها فرصت‌های بزرگ خلق می‌کنند و به طور حتم توطئه‌های دشمنان علیه مردم ایران راه به جایی نمی‌برد و چرا که ملت ایران فریب آنها رو نخواهند خورد و مقتدرانه در راستای اهداف انقلاب اسلامی گام برمی‌دارند و با تبعیت از مقام معظم رهبری ادامه حمایت می‌کنند و ادامه دهنده راه ایشان هستند.

دری نجف آبادی با اشاره به کارنامه قابل قبول و درخشان انقلاب اسلامی گفت: درخشش ملت ایران در همه ابعاد در گام دوم آغاز شده و ملت ایران قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند به طوری که امروز 93 درصد جمعیت کشور باسواد است و تعداد دانشجویان از 150 هزار نفر به 3 میلیون نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: کشور از تولید 500 مگاواتی برق به تولید 59 هزار مگاواتی در شبانه روز رسیده و 213 هزار انشعاب گاز دوران قبل از انقلاب به 12 میلیون انشعاب رسیده است همچنین شبکه گاز نیز توسعه چشمگیری داشته و در واقع همه این موفقیت‌های پس از انقلاب اسلامی افتخار آمیز است اما به طور حتم جای پیشرفت وجود دارد همچنان می‌توان بهتر از امروز بود و باید تلاش و اهتمام ویژه‌ای در این زمینه وجود داشته باشد.

امام جمعه اراک بیان کرد: شهر اراک سال در ابتدای انقلاب تفاوت بسیاری با زمان حال دارد هرچند وضعیت کنونی قابل قبول نیست و باید پیشرفت‌های بیشتری وجود داشته باشد، از دولت و مجلس انتظار می‌رود که با همت بلند، این انقلاب یادگار امام راحل و شهدا را با قدرت در همه زمینه‌ها پیش ببرند و باید در راستای افزایش بهره وری، توسعه کشاورزی و صنعت، صرفه‌جویی، دانش‌افروزی و افزایش تولید ناخالص ملی گام برداشت.

دری با بیان اینکه باید در راستای پیشرفت جمهوری اسلامی حرکت کرد، گفت: تورم و گرانی وجود دارد اما تولید علاج تورم و گرانی است چراکه بدون تلاش و تولید نمی‌توان اوج گرفت، باید راه رهبر معظم انقلاب را با قدرت پیمود، این ملت پای منافع ملی ایستاده و با همه وجود از استقلال و انقلاب خود دفاع می‌کند.

وی عنوان کرد: اخیرا شاهد توهین به مقدسات و بزرگان خود هستیم که نشان از عجز و ناتوانی دشمنان دارد، دشمن قصد دارد با استفاده از ابزارهایی نظیر تحریم و تهدید به اهداف شوم خود دست پیدا کند، اسلام‌‌ستیزی و توهین به مقدسات دینی ملت مسلمان نمی‌تواند امت را از ادامه راه پرافتخار خود دور کند چراکه امت اسلام به توطئه‌های جبهه استکبار و حامیان آنها هوشیار است.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: ملت ایران توهین به مقام معظم رهبری را با قدرت محکوم می‌کنند، شاید دشمنان این رفتار زشت را ادامه دهند، اما قطعا با واکنش سنگین ملت ایران مواجه می‌شوند، ملت اسلام باید نسبت به توطئه‌های دشمنان آگاه باشند و در راستای جهاد تبیین گام بردارند.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1001305