vistar
07 بهمن 1401 - 15:39

امام جمعه قم:‌ مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی ‌راه علاجی پیدا کنند

امام جمعه قم گفت: مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی و آسیب های اجتماعی راه علاجی پیدا کنند تا مشکلات روزمره ‌مردم برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جممعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: بهره‌مندی از تقوا باعث سربلندی در دنیا و آخرت می‌شود، انسان‌ها همیشه خواهان فوز و رستگاری است و فطرت انسان به سمت خوشبختی و سعادت حرکت می‌کند.

امام جمعه قم با بیان اینکه پایبندی به احکام و حدود الهی از دیگر عوامل رستگاری است، افزود: کسانی که به احکام الهی پایبند‌ند رستگار می‌شوند و کسانی که به احکام الهی و حلال و حرم پایبند نیستند در دنیا و آخرت سعادت را تجربه نخواهند کرد.

وی با تبریک ولادت امام جواد (ع) بیان کرد: امام رضا (ع) در رابطه با ولادت امام جواد (ع) می فرمایند: این یک مولود معمولی نیست و برکتی بسیار بزرگ برای شیعیان دارد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به 12 بهمن بیان کرد: امام خمینی (ره) از استثناهای تاریخ است و شخصیتی خردمند، باهوش، متقی، داری اراده پولادین و گوش به فرمان تکلیف الهی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن محکومیت توهین به قرآن، عنوان کرد: این توهین قلب افراد آزادی خواه را جریحه‌دار کرد و در بسیاری از کشورها راهپیمایی‌های عظیم برگزار شد و این توهین را محکوم کردند و همه خواستار این بودند که با این توهین برخورد شود.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: دولت‌های غربی به ما که می‌رسند از آزادی بیان، حقوق بشر و صدور قطعنامه حرف می زنند، اما به خودشان که می‌رسد می‌گویند آزادی است؛ در حالی که اگر آزادی است چرا بیش از یک میلیارد انسان مسلمان را نادیده می‌گیرید.

وی گفت: این کار و کار نشریه فرانسوی و تحریم سپاه پاسداران طراحی شده همه دشمنان ما‌ست، سپاه قهرمان ما سپاهی است که در صحنه‌های مختلف خودش را به خوبی نشان داد و هم در داخل و هم در خارج در مبارزه با داعش خود را به خوبی نشان داد؛ حالا این سپاه که با داعش مبارزه کرد تروریست است یا مجموعه داعش که دست‌ساز شما است.

امام جمعه قم با بیان اینکه مسئولان برای مشکلات اقتصادی و فرهنگی و آسیب های اجتماعی راه علاجی پیدا کنند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه مردم را به آینده امیدوار کردند و توصیه کردند که همیشه امیدوار باشید، یکی از پایه های امید در جامعه ارائه کارهایی است که مشکلات روزمره زندگی مردم را حل کند.

انتهای پیام/452/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000942