vistar
07 بهمن 1401 - 15:36

بیانیه گام دوم در کتاب‌های درسی گنجانده شود

آرادان- امام جمعه آرادان خواستار گنجانده شدن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کتاب‌های درسی شد و گفت: نوجوانان و جوانان ما باید درباره این سند راهبردی اطلاع داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جلیل شریفی نیا در خطبه‌های نمازجمعه این هفته آرادان به میزبانی مسجد صاحب الزمان (عج) ضمن اشاره به اینکه در روزی که در خردادماه ۴۲ فریاد امام علیه رژیم شاه بلند شد تنها بود و حتی در درون حوزه علمیه نیز چه بسا غریب بودند، تاکید کرد: ایشان همواره می فرمودند که حتی اگر یک نفر با من همراه نباشد من راه خودم را ادامه خواهم داد.

وی با بیان اینکه برخی به ایشان می گفتند که شما با عبا و عمامه و دست خالی به مبارزه با رژیمی می روید که مسلح و وابسته به ابر قدرت‌های بزرگ مانند آمریکا است، افزود: ایشان می‌فرمودند من حرکت خودم را با توکل به خدا آغاز می‌کنم.

امام جمعه آرادان با بیان اینکه امام فرمود سربازان من در گهواره ها هستند، تاکید کرد: همان کسانی که در سال ۴۲ نونهال بودند در سال ۵۷ به نوجوانانی بالنده و جوانانی پوینده راه اسلام و اهل بیت (ع) بدل شدند و به صحنه آمدند لذا ۱۲ بهمن یوم الله است.

شریفی نیا با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نکاتی را فرمودند که امیدواریم آموزش و پرورش سال آتی تحصیلی آن را در کتاب های درسی بگنجاند، تاکید کرد: ایشان در بیانیه مذکور درباره امام خمینی (ره) می فرمایند امام انسانی عارف و معنوی و آرسته از پیرایه‌های مادی بودند که در راس کشوری قرار گرفت که مایه‌های ایمان مردمش بسی ریشه دار و عمیق بود.

وی افزود: همان‌طور که در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید شده انقلاب به یک انحطاط تاریخی طولانی پایان داد و در گام نخست رژیم ننگین سلطنت استبدادی را به حکومت دینی و مردم سالاری بدل ساخت و این نشان دهنده ریشه عمیق و مهم انقلاب اسلامی است.

امام جمعه آرادان با بیان اینکه جوانان ما باید از بیانیه گام دوم اطلاع داشته باشند، ادامه داد: همانطور که در این بیانیه نیز تاکید شده، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام (ره) عنصر اراده دینی جان مایه پیشرفت همه جانبه و حقیقی است، را به کشورمان وارد کرد.

شریفی نیا با اشاره به اینکه در میان همه ملت های زیر ستم، کمتر ملتی است که به انقلاب همت بگمارد لذا این ویژگی بارز ملت ایران اسلامی است، تاکید کرد: در سال های اخیر که بیداری اسلامی در برخی کشورها شکل گرفت، انقلاب ها تداوم نداشت اما ملت ایران همواره پشتیبان انقلاب شان هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000925